به فروشگاه ما خوش آمدید هم اکنون می توانید وارد حساب خود شوید و یا حساب جدید باز نمایید.
سبد خرید شما خالی است!
هگزا کوپتر DJI Spreading Wings S1000+ + A2 + Z15 5D MARKIII HD
هگزا کوپتر DJI Spreading Wings S1000+ + A2 + Z15 5D MARKIII HD هگزا کوپتر DJI Spreading Wings S1000+ + A2 + Z15 5D MARKIII HD هگزا کوپتر DJI Spreading Wings S1000+ + A2 + Z15 5D MARKIII HD

هگزا کوپتر DJI Spreading Wings S1000+ + A2 + Z15 5D MARKIII HD

0 تومان
مدل کالا: dji
امتیاز جایزه: 0
موجودی: در انبار
برچسب ها: هگزا کوپتر,

این کیت شامل محصولات شرکت DJI برای تصویر‌برداری هوایی است. به کمک این هلی‌کوپتر هشت‌پره می‌توانید دوربین کانن 5D Mark III یا دوربینی دیگر با اندازه و وزن مشابه را از زمین بلند کرد. امکانات گرد‌آوری شده در این کیت، تسهیلات بی‌نظیری برای فیلم‌برداری و عکس‌برداری هوایی ارائه می‌دهد.

سیستم کنترل ارائه شده در این کیت به خوبی بر مولفه‌های سخت‌افزاری دستگاه تسلط دارد. تنظیم قدرت پرواز، تأمین اطلاعات حسگر‌ها و دریافت‌کننده 14 / 2 گیگاهرتز DR16 از جمله امکانات این سیستم کنترلی است. می‌تواند مختصات جغرافیایی را با استفاده از GPS و از طریق سیستم کنترل پرواز A2 به دست آورد و کنترل بهینه‌ای بر خلبانی خودکار داشت. در حالت GPS می‌توان هلی‌کوپتر را در موقعیت ثابتی در آسمان نگه‌داشت و به صورت استاتیک اقدام به تصویر‌برداری کرد. درحالت اتیتود (attitude mode) واحد کنترل پرواز از اطلاعات واحد اندازه‌گیری اینرسی (IMU) برای ثابت نگاه‌داشتن پرنده در آسمان استفاده می‌کند. تفاوت با حالت GPS در آن است که در حالت attitude، پرنده وابسته به وزش باد و تغییر اینرسی، می‌تواند در آسمان جابجا شود. گزینه‌هایی مانند بازگشت به خانه، سیستم ‌کنترل جهت‌یابی هوشمند و بسیاری از امکانات دیگر از جمله مشخصاتی هستند که به دلیل استفاده از سیستم کنترل پرواز A2 در دسترس خواهند بود. سیستم دریافت‌کننده این کنترل پرواز با فرستنده‌های سری Futaba FASST و DJI DESST سازگار بوده و همچنین می‌توان از فرستنده‌های شرکت‌های دیگر نیز استفاده کرد.

برای ثابت نگه‌داشتن و حرکت ‌دادن نرم دوربین، این کیت دارای گیمبال Zenmuse Z15-5D با سه محور است. این گیمبال برای حمل دوربین کانن 5D Mark III ایده‌آل است. برای نصب این گمبال بر روی پرنده می‌توان از تجهیزات فرود اختصاصی استفاده کرد تا امکان مانور‌دادن دوربین به صورت 360 درجه را فراهم کند. کالیبراسیون این گیمبال برای لنز کانن ماونت EF 24 میلی‌متری با f/2.8 IS USM صورت گرفته است، با اینوجود، کالیبراسیون‌های بیش‌تری برای سایر لنز‌ها به زودی عرضه خواهد شد.

انرژی پرنده S1000+ توسط باتری لیتیومی – یونی 6S تأمین می‌شود. این پرنده از باتری‌هایی بین 10000 تا 20000 میلی‌آمپ‌ساعت با نرخ‌تخلیه حداقل 15C پشتیبانی می‌کند. با یک باتری 6S 16000mAh و وزن پروازی 11 کیلو‌گرم، این پرنده می‌تواند تا تقریباَ 15 دقیقه پرواز کند. وزن خود پرنده 4 / 4 کیلوگرم است.

پایه‌های پرنده قابلیت جمع‌شدن دارند و بعد از پرواز امکان تصویر‌برداری 360 درجه را فراهم می‌سازد. کاهش مقدار لرزش در پرنده امکان ثبت تصاویر شفاف‌تر با وضوح ‌بیش‌تر را ممکن ساخته است.

برای جلوگیری از اتصال کوتاه و ایمنی بیش‌تر پرواز، از سیم‌های AS150 با محافظ مخصوص استفاده شده است. بازوهای پرنده نیز دست‌خوش طراحی‌جدید بوده و دارای یک شیب 3 درجه و وارونگی 8 درجه است. این طراحی منحصربه‌فرد منجر به پایداری بیش‌تر در پرواز و قابلیت مانور مؤثرتر می‌گردد.

برای هر بازوی پرنده یک کنترلر سرعت الکترونیکی 40 آمپری درنظر گرفته‌شده است.

گیمبال سه‌محوره Zenmuse Z15-5D  

پایداری دوربین در حین تصویر‌برداری و پرواز پرنده در آسمان، توسط این گیمبال کنترل می‌شود. تمامی کابل‌ها برای تامین انرژی و ارسال سیگنال ویدئویی ازمیان تیوب‌های این گیمبال عبور می‌کند. می‌توان حرکت دوربین را بر روی این محصول به صورت 360 درجه، بدون محدودیت و با دقت °±0.01 کنترل کرد.

گیمبال Z15-5D دارای سه حالت کاری است:

  •          کنترل جهت‌یابی با قابلیت قفل شوندگی
  •          کنترل جهت‌یابی بدون قفل‌شوندگی
  •          حالت دید شخص اول

عملکرد

وزن این گمیبال کمی بیش‌تر از 4 کیلوگرم است. پرنده S1000 می‌تواند کمتر از 11 کیلوگرم را از زمین بلند کند. این بدان معنی است که این پرنده می‌تواند به راحتی گیمبال با دوربین در حدو‌اندازه‌ کانن 5D Mark III را از زمین بلند کند.

سیستم پیش‌ران

در انتهای هرکدام از بازوی‌های پروازی، یک سیستم الکترونیکی کنترل سرعت 40 آمپری وجود دارد. این سیستم در کنار موتور پیش‌ران 4114 و ملخک‌های تاشونده 1552 با عملکرد بالا، این پرنده قادر به تأمین نیروی پرتابی معادل 5 / 5 پاند است (بیش‌از 23 نیوتن).

ماونت دوربین

موقعیت پایین ماونت گیمبال

در این حالت گیمبال در قسمت پایین نصب شده و پایه‌های فرود بعد از پرواز قابلیت جمع‌شوندگی خواهند داشت. بدین ترتیب زاویه دیدی 360 – بدون ممانعت – برای تصویر‌برداری در اختیار استفاده‌کنندگان قرار خواهد گرفت.

طراحی بخش لرزش‌گیر

گیمبال و باتری بر روی یک قاب قرار داده می‌شوند و لرزش‌گیرها بین قاب نگه‌دارنده و قاب ماونت جای می‌گیرند. این طراحی امکان جذب لرزش‌های ناشی از پرواز را به بهترین شکل ممکن فراهم کرده و امکان خلق تصاویری با شارپنس عالی را فراهم می‌سازد. مناسب بودن محل جای‌گیری باتری نیز امکان قراردادن و برداشتن راحت آن را فراهم می‌سازد.

سیستم کنترل پرواز A2

سیستم کنترل پرواز A2 بر روی پرنده S1000 بکار رفته و دارای واحد اصلی کنترلر، واحد اندازه‌گیری اینرسی، GPS، واحد مدیریت انرژی، و چراغ‌ LED نشانه‌گر برای Bluetooth است.

کنترلر مرکزی

این بخش در حکم CPU این سیستم هوایی است. این واحد نقش خلبان داخلی را ایفا کرده و اطلاعات دریافتی از واحد‌های دیگر را در حفظ تعادل و کنترل پرنده لحاظ می‌کند. همچنین کنترل سرعت موتور‌های بازوهای پرنده نیز بر عهده این بخش است. این بخش دارای دریافت‌کننده سیگنال رادیویی 2.4 GHz DR16 است که همان‌طور پیش از این بدان اشاره شده با بسیاری از فرستنده‌های رادیویی سازگار است.

واحد اندازه‌گیری اینرسی

این واحد نقش اساسی در حفظ تعادل پرنده در آسمان دارد. این واحد از تعدادی سرعت‌سنج و ژیروسکوپ برای تأمین اطلاعات لازم خود استفاده می‌کند.

GPS

این بخش امکان کنترل جابجایی پرنده در مسیری مشخص و در حین پرواز را فراهم می‌کند. به لطف استفاده از GPS، پرنده S1000 می‌توان به شکل مشخصی در مسیر مشخصی در آسمان گشت‌زنی کرده و تصویر‌برداری در این حالت صورت گیرد.

واحد مدیریت انرژی

این واحد شارژ باتری را به واحد‌های نیازمند تزریق کرده و مقدار انرژی لازم برای هر بخش را مدیریت می‌کند. این بخش دارای واحد ردیابی ولتاژ و قسمت هشدار‌دهنده است. همچنین درگاه CAN-bus مجزایی نیز تعبیه شده است.

چراغ LED نشانه‌گر Bluetooth

ماژول LED-BTU-I دارای یک اتصال USB و Bluetooth بوده و امکان تنظیم کردن بسیاری از پارامتر‌های کنترل پرواز با استفاده از کامپیوتر و تلفن‌همراه هوشمند فراهم می‌سازد. می‌توان با استفاده از یک 2.4G Bluetooth Datalink مسافت ارتباطی فن‌اوری Bluetooth را افزایش داد و آن را بر روی سیگنال ارتباطی 2.5 GHz Wi-Fi قرار داد. بدین ترتیب می‌توان از این فن‌اوری برای کنترل پرنده با ایستگاه هدایت زمینی و توسط iPad استفاده کرد.

کنترل هوشمند جهت‌یابی

بر روی وسایل هوانوردی دو موتوره، دماغه پرنده کامل مشخص است. زمانی‌که بر روی کنترل از راه دور فرمان پرواز به سمت جلو را می‌دهید، پرنده از سمت دماغه به جلو می‌رود. در پرنده‌هایی مانند S1000 که دارای هشت بازوی پرنده هستند، به راحتی جهت دماغه قابل تشخیص نخواهد بود و به راحتی می‌توان در هدایت پرنده در حرکتی مانند حرکت به جلو دچار مشکل شد. این سیستم کنترل هوشمند براساس خواست خلبان عمل کرده و زاویه حرکت به جلو را برای پرنده S1000 براساس زاویه خلبان بازتعریف می‌کند. بدین ترتیب راندن و جهت‌دادن به پرنده در آسمان بسیار کاربردی‌تر و آسان‌تر خواهد بود.

نقاط علاقه‌مندی

زمانی‌که پرنده به نقطه  رسید که سیگنال GPS دارای کیفیت مناسبی است، خلبان می‌تواند با استفاده از این گزینه و با زدن دکمه Preset بر روی فرستنده، این محل را ذخیره کند. با نگه‌داشتن پرنده در این محل می‌توان به سهولت اقدام به تصویر‌برداری کرد. پرنده می‌تواند در محیط دایره‌ای به مرکز این نقاط با شعاعی بین 4 تا 40 سانتی‌متر اقدام به گشت‌زنی کند. این مشخصه برای تصویر‌برداری از سوژه‌ای ثابت از تمامی گوشه و اکناف عالی است.

عملکرد فرود هوشمند

با فعال‌کردن این گزینه، پایه‌های فرود پرنده در مواقع ضروری پایین آمده و از گیمبال و پرنده در حین فرود اضطراری محافظت می‌کند. همچنین در فعال کردن این گزینه، پایه‌های فرود به صورت خودکار با فاصله گرفتن از زمین (بیش‌از 41 سانتی‌متر) جمع می‌شوند.

بازگشت به خانه

زمانی‌که GPS پرنده به درستی کالیبره شده باشد و ماهواره‌های لازم به تعداد کافی در سترس باشند، در این صورت پرنده قادر است به کمک امکان بازگشت به خانه، به صورت مستقیم به محل پرواز خود بازگردند. فعال‌کردن این گزینه باعث می‌شوند در صورت از دست رفتن ارتباط رادیویی با فرستنده، پرنده سقوط نکرده و گم نشده و محل اولیه خود بازگردد.

محافظت در هنگام از دست دادن تک موتور

این امکان که در حالت GPS وجود دارد، منجر به آن می‌شود تا در صورت از دست دادن یک موتور، پرنده وضعیت شناوری خود در آسمان را حفظ کرده و با استفاده از عرض و طول جغرافیایی خود را به محل پرواز اولیه بازگرداند.

مشخصات دیگر

  •          پشتیبانی از گیمبال دو محوره
  •          محافظت از ولتاژ پایین
  •          پشتیبانی از گیرنده خارجی
  •          سیستم هشدار صوتی
  •          چهار خروجی قابل تنظیم

طراحی بازو‌های پروازی

بازو‌های و ملخک‌های انعطاف‌پذیر و تاشونده

تمامی هشت بازو و ملخک‌ها قابل تاشدن و جمع شدن هستند. بدین ترتیب انعطاف‌پذیری زیادی در حمل‌ونقل S1000 در اختیار استفاده‌کنندگان قرار خواهد داشت. برای به پرواز درآوردن پرنده، کافی است تا بازوها را باز کرده، آن‌ها در با قفل‌های قرمز رنگ به ملخک‌ها متصل کنید و کل سیستم را روشن نمایید.

آمیزنده کارآمد V-Type

این آمیزنده طوری طراحی شده است تا بیش‌ترین مقداری نیروی پیش‌ران را با حداقل میزان انرژی برای پرنده تأمین کند. این آمیزنده به صورت جفت با سیستم کنترل پرواز عمل کرده و باعث می‌شود تا پرنده به صورت پایدار پرواز کند.

جای‌گیری این آمیزنده در بدنه پرنده نیز، خود یکی از مشخصات عالی آن است، چراکه برای جایگزین کردن آن نیاز به هیچ‌گونه لحیک‌کاری نیست. تمام بدنه اصلی و پایه‌های فرود این پرنده از جنس فیبر کربن هستند. استحکام بالا و سبکی کم‌نظیر مشخصه اصلی استفاده از این ماده  در ساخت این وسیله است.

بازوی‌های پروازی انعطاف‌پذیر

هر کدام از بازوهای پروازی می‌توانند 3 درجه انحراف و 8 درجه چرخیده شوند. بدین ترتیب پرنده می‌تواند قدرت مانور زیادی در جابجایی‌های سریع داشته باشد.

مقاوم در برابر اتصالات برق

کابل برق اصلی پرنده از یک محافظ AS150 برای قطب مثبت و یک محافظ XT150 برای قطب منفی استفاده می‌کند. بدین‌ترتیب پرنده در برابر اتصال کوتاه و جابجاشدن قطب‌های مثبت و منفی مقاوم خواهد بود. 

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد            خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید: